Dosiahnutý cieľ : IN PROGRESS

Popis vozidiel

Pri výbere aut, bolo na prvom mieste, že trasa je plánovaná po asfaltových cestách rôznej kvality a spevnených štrkových cestách, porovnateľných s bežnými lesnými cestami na Slovensku. Extrémne prejazdy vo voľnom teréne, alebo prašné cesty sa na našej trase nevyskytujú. Dôraz bol kladený na robustnú stavbu, spoľahlivosť, výdrž, väčší obsah motora, komfort posádky a nízku obstarávajúcu cenu. Po dlhých sedeniach a odborných polemikách, každý mal svojho favorita, padla voľba na Jeep Cherokee 4 L rok výroby 1992. Všetci vieme, že jedine Sibír preverí správnosť našej voľby.

Na našich cestách sa najčastejšie stretávame s typickým hranatým modelom predstaveným v roku 1987. Bol to nekompromisný offroad, postavený presne podľa chuti amerických farmárov požadujúcich jednoduchú techniku, dostatok komfortu a veľkú priechodnosť terénom. Okrem domáceho teritória si našiel cestu aj za Atlantik. Náš model disponuje výkonom 136kw pri 4750 otáčkach. Obsah motora 3964 ccm naznačuje vysokú životnosť.

Autá majú v priemere najazdené cca 200 000 km. Po ich obstaraní prešli kontrolou pohonných jednotiek a podľa potreby boli menené základné diely, ako tlmiče, čapy, filtre, brzdy a podobne. Do každého auta bola nainštalovaná vysielačka. Vo výbave budú aj niektoré náhradné diely, ako remene, filtre, hadice, rozdeľovač, chladič. Zvyšok ponechávame na šikovné slovenské a ruské „ručičky.“ Keď to berieme s ktorejkoľvek strany, tak nám vychádza, že autá sú už vlastne pripravené, čo sa celkom nedá povedať o nás.

© 2010 Všetky práva vyhradené.

Tvorba webových stránok zdarmaWebnode