Dosiahnutý cieľ : IN PROGRESS

naše motto

Vidina víťazstva nás ženie vpred  !!!

História projektu

 

Keď pri grilovaných rebierkach a chladenom plzenskom  v penzióne na Mlyne v Starej Turej vznikol nápad otočiť svoju pozornosť na východ a vzdať sa pohodlia západu, vidieť na vlastne oči, čo je vlastne za Uralom, nik z nás vtedy netušil, že časom naša expedícia, ako sme ju začali honosne nazývať, získa historický podtón a nebude to len rozmarný výlet chalanov, ktorý nevedia „od dobroty“ čo zo sebou. Postupne, ako sme viac a viac zavŕtavali nosy do máp, skúmali mestá a informácie o nich, vystupovali nám tam pojmy, ktoré na pohľad nepatria do Ruska a na Sibír. M.R. Štefánik a československý legionári. Po oprášení si školských vedomostí a naštudovaní bežne dostupnej historickej literatúry, sme zrazu všetko videli v inom svetle. M.R. Štefánik, v tomto roku si pripomíname 130. výročie jeho narodenia, osobne v roku 1916 organizoval z vojenských zajatcov Československé légie v Rusku a po VOSR v rokoch 1918 a 1919 ich presun cez Ural, Sibír do Vladivostoku a ďalej loďou do Európy. Šli pešo, koňmo vlakom.

Naša cesta sa nebude dať porovnať s ich útrapami, ale nebude to ani výlet na Francúzsku riviéru. Trasa bude kopírovať ich putovanie, budeme sa snažiť našimi očami vidieť, čo videli pred 90 rokmi oni a hľadať stopy, ktoré za sebou zanechali.

Ak Vás úvod troška oslovil, tak nech sa páči ďalej. Dozviete sa niečo o nás, autách, trase, prípravách a očakávaniach a po návrate všetko, čo nás na trase „ po stopách československých legionárov“ stretlo, čo sme videli a zažili.

© 2010 Všetky práva vyhradené.

Tvorba webových stránok zdarmaWebnode