Dosiahnutý cieľ : IN PROGRESS

Prvé spravodajstvo od Expedície

18.07.2010 21:20

 Tak konečne k nám dorazil sľubovaný komentár a fotodokumentácia z druhej etapy. Zverejňujeme ho v nezmenenej podobe v podaní podpredsedu Vladka:

 

Odchod sa nám mierne  posunul o tri hodinky s čím sme ale aj počítali. Boli to nepredvídateľné okolnosti, ktoré nám nedovolili skôr opustiť Myjavu ako boli podanie rúk od našich fandov a od tých, ktorý nám od začiatku verili, že expedícia Myjava-Vladivostok sa naozaj uskutoční.

Odchod sa uskutočnil 15.07.2010  čas 08.10min miestneho času Slovenskej Republiky.

Počas celého prejazdu Slovenskom sa nám nedarilo chytiť správny rytmus. O 11.30 sme boli ešte len na parkovisku pred Tescom v Poprade kde už sme museli urobiť prvú malú opravu na Tiborkovej mašine kde nastal problém s tesnosťou kontr.šroba na diferenciály zadnej nápravy. Pred hraničným prechodom Vyšný Komárnik sme sa zastavili zdať poctu vojakom ktorý padli počas II.svetovej vojny v Dukelskom priesmyku.

Vstup do Poľska bol bezproblémový ale povesť o poľských cestách neklamala. Zhodli sme sa, že skutkový stav je ešte horší. Trápenie pokračovalo pri teplotách v priemere 34stupnov. Zlepšenie kvality ciest nastalo 200km od Bieloruských hraníc a posledných 30km sme išli po novej ceste. Popravili sme si náladu a začali sme to všetko vidieť v lepších farbách. To sme ale vôbec netušili čo nás čaká na Bieloruských hraniciach na ktoré sme dorazili o 23.00hod. Pred nami 50 vozidiel: Polský colníci pohoda. Na Bieloruskej strane prvá kontrola cez rieku. Získali sme prvý papier. Po zaparkovaní vozidla do červených boxov nasledovalo vybavovanie poistiek na autá--druhý papier, poistiek pre členov-tretí papier, pasová kontrola a potvrdenie migračnej karty-štvrtý papier, colné vyhlásenie a popis auta-piaty papier. Prefotenie dokladov -šiesty papier, prehliadka auta a tovaru a výstroja a až po nej sme si išli zobrať ten najcennejší 7.papier žltej farby. Zhrnutie:každú posádku to stálo 5hodín času, 25,5 Eura ,ale získala 7papierov nezbytných na pokračovanie našej expedície.

Zážitok:český podnikateľ za 6 plechovkových pív v hodnote 120 Kč zaplatil clo 52,5 Eura.

 

Zlý dojem z colnice napravilo mesto Brest svojou zvláštnou ale peknou architektúrou, čistotou parkov a kvalitou ciest. Prejazd Bieloruskom bol bezproblémový. Zvykáme si tankovať PHM najskôr nahlás, zaplať, potom tankuj. Bielorusko +1hodina časové pásmo.

16.07.2010 miestneho času 13.00 prechádzame do Ruskej republiky, kvalitné cesty pokračujú. Za Smolenskom v mestečku Jarcevo sme si dali prestávku na jedlo, osvieženie. Cesta pokračovala smer Moskva. Prvé zastavenie ruskou policajnou hliadkou:Dvoch nás stihli zastaviť a Tiborko solidárne zastavil sám. Problém je rýchlosť na 60ke mame 95ku. Majo s Vladom predstavili našu expedíciu a miesto pokuty nasledoval výrok náčelníka šuchaj,šuchaj bystro. O 23.00 vchádzame do Moskvy a po zistení aká krutá premávka je ešte o tejto hodine,prešla nás chuť na Červené námestie a dávame sa na Juh na M5 smer Čeliabinsk.

18.07.2010 V ranných hodinách 4.00 sme si zdriemli v autách.

7.00hod je ranné vstávanie, presun do lesíka kde si varíme kávičku, chystáme raňajky a spoločne raňajkujeme. Pred nami je 950 km Samara. Cesty sú asfaltové s nepredvídateľnými nerovnosťami a jamami. Teplota sa pohybuje od 36-39 stupňov. Čas 17.30 máme poruchu na jednom z našich aut posádky Vladislava a Milana kde sa nám upálilo výfukové potrubie. Univerzálny slovenský opravný prostriedok drôt nás vrátilo späť do hry a mi sme sa po 5 kilometroch dostali do malej dedinky Stepanovo, kde sme požiadali o zvárací agregát. S maximálnou ochotou nám pán už v dôchodkovom veku išiel pomáhať. Na opustenom kolchoze kde samozrejme aj bývajú domáci vytiahol staré ale vysoko účinné zariadenie a bez menšieho váhania už bol pod autom. Za pol hodku problém vyriešený! Odmena-pre šikovného zvárača 400rublov s ktorých nám on vydal fľašu originálnej kvalitnej vodky. Zanechalo to v nás veľmi dobrý dojem. Máme ešte 400km do Samary a cesty sa stále zhoršujú.

Do Samary prichádzame 18.07.2010 v čase 3.30 ráno miestneho času. Spánok v autách a pod holým nebom.

18.07.2010 čas 8.00 vstávanie,káva,raňajky porada a kontrola tech.zabezpečenia, kontrola vozidiel. Máme za sebou 3 000km a čím ďalej sa vzďaľujeme na východ tým sú vozovky horšie. Dnes putujeme smer UFA .Záznamy sú možno útržkovité ale nieje možnosť ich denne odosielať z dôvodu prístupu na internet. Dnes sa nám to dúfam podarí.

Všetkých vás ktorý nám fandíte pozdravujeme.

                                       
spísané 17.07.2010 čas 13.04 miestneho času na trase medzi Moskvov a Samarov

 

© 2010 Všetky práva vyhradené.

Tvorba webových stránok zdarmaWebnode